Energetyczny Hugo

Ach młodym być! Chciałoby się powiedzieć patrząc na „Energise” od Hugo Bossa, czyli całkiem żywotny wedle opisów reklamowych zapach. Jakoś nie mam zbyt wiele estymy w stosunku do tej znanej marki. Świetny marketing równoważą często bardzo przeciętne produkty, wyróżniające się głównie kampaniami reklamowymi. No i ta nijakość promowana przez „szarego” i „zielonego”, dla wszystkich, dla nikogo. Ale przejdźmy już do naszego dzisiejszego bohatera.

Otwarcie jest dobre. Połączenie kumkwat-mandarynka-pieprz daje świetny efekt. Słodko-gorzki, świdrujący w nosie, pobudzający. Nie jest to z pewnością świeże otwarcie, choć być może to kwestia interpretacji, niemniej bardzo ładnie zbalansowane – pieprz i kumkwat płynnie się równoważą, w tle owoc. Z niecierpliwością czekałem na serce, które przychodzi w rozsądnym czasie, niestety nie przynosi istotnej zmiany. Wciąż dominuje pieprz, jest najbardziej wyczuwalny, kardamon i kolendra zdecydowanie zbyt nieśmiałe, schowane nie przebijają się, a szkoda. Może kardamon, gdzieś tam w tle majaczy do samego końca, ale trzeba się mocno wwąchiwać, a tak nie powinno być. W zejściu skóry nie czuję prawie w ogóle. Ok, skoro wiem, że tam jest na upartego się jej doszukam, ale gdybym nie wiedział… to by jej tam nie było. Po pewnym czasie świdrujący pieprz, gdy ucichną równoważące go akordy, robi się dosyć męczący. Po 8 godzinach miałem naprawdę dość. Natomiast prawie zupełnie zniknął katar. Nie o to chyba chodzi.
Mam problem z tą perfumą. Ma naprawdę dobre otwarcie i… tyle. Po kilku godzinach robi się nużąca. Jak na mój gust coś tu nie gra. Bo z jednej strony jest interesująco, niechemicznie, a z drugiej… Zła konstrukcja. Za dużo pieprzu, za mało innych składników, przynajmniej ich intensywności.
Z pewnością jest to zapach dla młodej osoby. Potrafi pobudzić, rozkręcić. Wadą jest cena – nieadekwatna do jakości, mimo dosyć dobrej trwałości wody.
Spróbujcie sami, ale ja bym chyba drugi raz już nie zaryzykował.

Umysł: mandarynka, kumkwat, różowy pieprz.
Serce: kardamon, kolendra.
Podstawa: drewno Jacaranda, skóra.

Macie tu zajawkę, utrzymana w klimacie zapachu dla młodych

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s