Włoski Styl

Pośród wielu zapachów, które egzystują sobie zgodnie na mojej „liście perfum do powąchania”, znajduje się jeden o nazwie „Black Diamond” marki Canali. Coś mnie w nim kiedyś ujęło, w opisach czy może w estetyce flakonu, sam już nie pamiętam, co sprawiło że znalazł się na tej liście i… od bardzo dawna tam tkwi. Co prawda nie udało mi się do tej pory dotrzeć choćby do próbki tego akurat aromatu, niemniej całkiem nie dawno wszedłem w posiadanie innego zapachu Canali, mianowicie „Style” i o nim dziś słów kilka.

Jest to perfuma ściśle określona. W zasadzie odbieram ją jako koncept, zapach typowo skórzany, gdzie skóra (co ciekawe nie wymieniona w składzie) jest motywem przewodnim, wokół którego bardzo niewiele dzieje się innych rzeczy. Jedynie otwarcie zawiera trochę cytrusów, ale już w tym momencie, gdzieś spod nich wyraźnie przedziera się ten dominujący akord. Później z różnym nasileniem, ale przez cały czas czuję skórę – odrobinę syntetyczną, ale w nie przeszkadzający sposób. Pachnie jak dobrej jakości kurtka z brązowej skóry, ewentualnie pasek, bardzo męsko, ze sporą dozą klasy.

Zapach jest przyjemny, męski i jak przed chwilą wspomniałem zawiera w sobie sporą dawkę elegancji. Nie przytłaczającej, niemniej chyba nie bardzo pasującej do luźnego stroju. To zdecydowanie perfumy dla dojrzałego faceta, raczej nieźle sytuowanego. Wadą jest trwałość, dosyć mizerna jak na casual, czyli zapach codzienny – ok. 5h, potem jeszcze trochę blisko ciała. Również projekcja do najlepszych nie należy, jest raczej spokojnie, chyba jednak trochę zbyt cicho, nawet jak na ten typ zapachu. Flakon jest gustowny, prosty, klasyczny. Kwadratowy pojemnik z napisami – bardzo estetycznie ale bez rewelacji.

Podsumowując w kilku słowach: przyjemny, ale dosyć przeciętny zapach dla dojrzałych i „szykowych” mężczyzn.

Kompozycja: 3(+)
Moc: 3(-)
Trwałość: 2(+)
Flakon: 3

Umysł: bergamotka, grejpfrut
Serce: kolendra, różowy pieprz, gałka muszkatołowa
Baza: drzewo tekowe, żywotnik

Nie jest to spot reklamowy, ale jakaś sklepowa reklama, natomiast butelka wygląda trochę inaczej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s