perfumowe imperium podsumowane

parfum d'empireWłaśnie sobie uświadomiłem, że rozpoczynając kolejną turę testów, tym razem marki Jovoy – gdzieś po drodze umknęło mi podsumowanie spotkania z Parfum d’Empire. Czym prędzej więc naprawiam tę niegodziwość i oto informuję, co następuje.

Przetestowałem trzy perfumy Parfum d’Empire: Cuir Ottoman, Aziyade i Wazamba. To oczywiście za mało, by wyrobić sobie jakieś szersze zdanie o marce jako całości ale wystarczająco, by wysnuć wstępne wnioski bez popadania w fantazjowanie na temat.
Ogólnie rzecz biorąc Parfum d’Empire zrobił na mnie wrażenie prostszego i mniej finezyjnego zjawiska niźli poprzednik, czyli L’Artisan Parfumeur. Jego kompozycje są mniej skomplikowane, bardziej dosadne, nie posiadają takiej wirtuozerii (? – bo nie wiem czy to adekwatne określenie), a przynajmniej artystowskiego zacięcia – jak owego ale wciąż stoją na dobrym poziomie perfumiarstwa (przypominam, że mowa o trzech, które przetestowałem – nie o całości!). Są przy tym względnie równe w kwestii poziomu który prezentują, bo spośród trójki dwa są dobre lub więcej niż dobre a jedne przeciętne, choć trzeba przyznać że żadne nie schodzą poniżej poziomu, którego by się oczekiwało po tego rodzaju perfumach. Średnio wypadają kwestie techniczne – tylko kobiece Aziyade konkretnie projektują i trwają. Zarówno Cuir Ottoman jak i Wazamba mają tu spore braki, przy czym ten drugi wypada nieco poniżej przeciętnej, czego zaakceptować nie można. Z pewnością mogę powiedzieć, że marka mnie zaciekawiła i zapewne kiedyś jeszcze siegnę po konkretne pachnidła sygnowane jej nazwą, choć równocześnie nie na tyle by miało to nastapić wkrótce. A tak już uzpełnie na zakończenie od siebie (jak wszystko inne) dodam, że jest to kolejna grupa aromatów, z pośród których żaden nie wzbudził zachwytu, głowy nie urwał i nie zaczarował. A szkoda! Szukamy więc dalej wspaniałości w niszy.
Zapraszam do kolejnych recenzji, okropny bachor od Jovoy już się niecierpliwi!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s