nieświeży orzeszek

bw

Zaczęło się obiecująco… Mocne, świdrujące otwarcie – niezbyt słodki alkohol wymieszany z tytoniem. Frapujące i pobudzające zarazem, spowodowało, że z wielkim zaciekawieniem czekałem na to co będzie dalej….
Niestety po kilku(nastu) dosłownie minutach kiedy zapach już osiadł na skórze do głosu doszedł dość miałki, kiepsko aromatyzowany tytoń w dodatku słabej jakości, który w błyskawicznym tempie zaczął tracić swoje właściwości, by po niespełna dwóch godzinach przeistoczyć się w piżmowe, mdłe nie wiadomo co. I tyle!

Black Walnut marki Banana Republic, to trzecie po testowanych kiedyś Classic i Cordovan pachnidło tej marki, które podobnie jak poprzednie – mocno mnie rozczarowało. Prostota kompozycji może nie zachwyca ale jej ingrediencje przeciwnie obiecują coś, co najmniej ciekawego. Tymczasem szybko się okazuje, że obiecane emocje się nie pojawiają, a zamiast tego wieje nudą. W zasadzie poza ciekawym otwarciem nie ma w tych perfumach nic przy czym warto zatrzymać się na dłużej. Pachną krótko, są ciche a to co przez większość czasu do nosa dociera jest po prostu nieciekawe i zwyczajnie nijakie. Do tego cena z czapy i mamy obraz kompletnej porażki. Chyba najładniejszą rzeczą w tym pachnidle jest elegancki flakon. I chyba tylko za to płacimy kosmicznie nieadekwatną do jego zawartości cenę.

Czarny orzech, to drogie perfumy, kompletnie nie warte swojej ceny – plasujące się poniżej przeciętnej. Zrobione zgodnie z zasadą, że piękne zewnętrze skrywa puste wnętrze i wystarczy nieświadomym klientom pokazać błyskotkę i zrobić dobre wrażenie na początku, by towar sprzedać. Zdecydowany przerost formy nad treścią. I zdecydowanie słaba woda.

Podobne: hmm…

Kompozycja: 2(+)
Moc: 2(+)
Trwałość: 2(+)
Flakon: 5(-)
SOB: 2(+)

Nuty:
umysł: koniak
serce: tytoń,
baza: cedr.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s