kuglarz

batekleurZapewne, gdybym testował te perfumy w innych okolicznościach np. w domu, skończyło by się na jednoznacznie negatywnej ocenie. Tak się jednak złożyło, że nosiłem je w pracy i jak się okazało sprawdziły się tam zadziwiająco dobrze (strój smart casual – marynarka, koszula, dżinsy) – pachnidło robiło dokładnie to co casual robić powinien, pachniało dyskretnie ale zaznaczając swoją obecność, długo i nienachalnie, dodatkowo nie męcząc i rozpościerając elegancką aurę. Niewątpliwie więc za pewnego rodzaju „predestynację i ułożenie”  należy się Le Bateleur D&G Anthology no 1, bo o tym produkcie mowa –  duży plus.

Gorzej, a nawet znacznie gorzej wypada kwestia samej kompozycji. Kuglarz, to zapach z kategorii „wodnych”, delikatnie zahaczający o klimaty drzewne, jednak tylko w takim stopniu w jakim modne ostatnio połączenie nut morskich z drzewiastymi występuje na półkach perfumerii mainstreamowych, a więc bardzo bardzo średnim. W praktyce dostajemy do bólu wtórne i oblatane motywy, w nieskończoność obwąchiwane we wszelkich wypustach CK i większości marek selektywnych. Plusem jest nienachalność i „codzienność” – łatwość w użyciu w zasadzie na każdą okazję – minusem cała reszta, od kompozycji poczynając, przez jej nudność, nijakość (oczywiście uniseks) na syntetyczności kończąc.
A co czuć? Ano charakterystyczną „wodę” w standardowym chemicznym ujęciu, z dodatkowym owocem jałowca (równie nieprawdziwym, choć przyjemnym) a nieco dalej wspomniana woń drzewna w postaci cedru i odrobiny dosłownie olibanum. Jeśli nazwy niewiele wam mówią, to żadna strata toć,  bo wszystko to i tak jest raczej „na niby”.

Krótko mówiąc – Le Bateleur, to niestety kolejny mizerny zapach z serii Anthology od D&G – nowoczesny, trzymający się utartych schematów i niesławnych „standardów”. Na plus – uniwersalność, sprawdzi się wszędzie, na minus w zasadzie cała reszta.

Podobne: tony innych wodniaków.

Kompozycja: 2(+)
Moc: 3
Trwałość: 4(-)
Flakon: 3(+)
SOB: 2(+)

Nuty:
umysł: jagody jałowca, brzoza, kardamon,
serce: kolendra, nuty wodne,
baza: cedr virginia, olibanum, wetiwer.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s